Projekty terénních sociálních a zdravotních služeb Ledax

Rozšíření a podpoření aktivit Klubu R51 plus při Ledax o.p.s

Rozšíření a podpoření aktivit Klubu R51 plus při Ledax o.p.s

Statutární město České Budějovice podpořilo činnost Klubu R51 plus částkou 10 000 Kč.

Částka bude použita na realizaci klubových setkání.

Realizace projektu bude dokončena nejpozději do 31.12. 2014.

Vytvoření nabídky volnočasových aktivit pro uživatele Ledax o.p.s.

Vytvoření nabídky volnočasových aktivit pro uživatele Ledax o.p.s.

Cílem tohoto projektu je vytvořit nabídku volnočasových aktivit pro uživatele pečovatelské služby dle jejich požadavků a potřeb. Statutární město České Budějovice podpořilo projekt částkou 15 000 Kč.

Realizace projektu bude dokončena nejpozději do 31.12. 2014.

Podpora Statutárního města České Budějovice

Podpora Statutárního města České Budějovice

Společnost Ledax o.p.s. si v Pečovatelské službě i Osobní asistenci klade za cíl uživatele spokojeného s poskytovanou sociální službou , který si zároveň co nejdéle zachová dosavadní způsob svého života.

Jsme rádi, že nás v tomto podporuje i  Statutární město České Budějovice poskytnutím finančních dotací na Pečovatelskou službu a Osobní asistenci Ledax o.p.s.

Dotace pro obě služby byla poskytnuta na podporu zajištění jejich provozu  v období 1.01. 2014 až 31.05. 2014. 

Pečovatelská služba Ledax o.p.s. a Osobní asistence Ledax o.p.s.

Pečovatelská služba Ledax o.p.s. a Osobní asistence Ledax o.p.s.

Pečovatelská služba a Osobní asistence na rok 2014 byla podpořena v rámci grantového programu Jihočeského kraje. Období realizace projektu Pečovatelská služba Ledax o.p.s. je červen až září 2014 a podpora je na rozvoj služby v okrese Jindřichův Hradec a okolí Týna nad Vltavou. Období realizace projektu Osobní asistence Ledax o.p.s. je leden až listopad 2014 a podpora je určena na rozvoj služby v okolí Českých Budějovic a Trhových Svinů.

Podpora města Týn nad Vltavou

Podpora města Týn nad Vltavou

Město Týn nad Vltavou podporuje naše aktivity, jak v oblasti sociálních služeb, tak i v oblasti zpestření volného času našim seniorům.

V letošním roce obdržela naše společnost od města tuto podporu:

1)  Finanční příspěvek ve výši 13.000,- Kč na projekt se "I senioři chtějí poznávat zajímavá místa ČR" , který je zaměřen narealizaci výletu pro seniory. Finanční podpora je čerpatelná do  31.12.2014

2) Finanční příspěvek  ve výši 130.000,- Kč. Příspěvek bude využit k zajištění provozu, dále ke zkvalitnění a rozvoji pečovatelské služby poskytované na území města Týn nad Vltavou (včetně přidružených obcí) v období 1.1.- 30.6.2014.

3)  Finanční příspěvek  ve výši 130.000,- Kč. Příspěvek bude využit k zajištění provozu, dále ke zkvalitnění a rozvoji pečovatelské služby poskytované na území města Týn nad Vltavou (včetně přidružených obcí) v období 1.7.- 31.12.2014.

Senioři komunikují 2013

Senioři komunikují 2013

Společnost Ledax, o.p.s. se již po sedmé zúčastnila nadačního projektu "Senioři komunikují". V roce 2013 byla vybrána správní radou Nadačního fondu manželů Livie a Václava Klausových pro realizaci kurzů v České Třebové, Litomyšli a Skutči.

Popis projektu:

Cíl:
Seznámit seniory se základní obsluhou PC, s  možností využívání internetu, s používáním elektronické pošty a se psaním textu. Cílem je také získání základních znalostí v oblasti bankovních služeb.

Cílová skupina:
Senioři důchodového věku, kteří dosud neměli příležitost seznámit se s používáním těchto komunikačních prostředků a jsou úplnými začátečníky a doposud ještě podobný kurz neabsolvovali.

Finanční náklady účastníků kurzů: pro seniory důchodového věku, kterým je projekt určen, je kurz bezplatný.

Průběh 1 kurzu:
Jedná se o 14ti hodinový kurz, který proběhl v průběhu jednoho kalendářního týdne.

Rozvržení výuky:

  • 13 hodin výuky ovládání a používání PC
  • 1 hodina výuky základních bankovních služeb

Pečovatelská služba Ledax o.p.s.

Pečovatelská služba Ledax o.p.s.

Hlavním cílem projektu byla podpora při zajištění důstojného a plnohodnotného života uživatelů v domácím prostředí a oddálení jejich umístění do pobytových zařízení. V rámci projektu byli podpořeni uživatelé žijící v obcích okresu Jindřichův Hradec, která svojí činností pokrývají střediska pečovatelské služby Dačice a Jindřichův Hradec.

Realizace projektu: 1. 6. 2011 – 30. 11. 2011

Začátkem června 2011 zahájila společnost Ledax o.p.s. realizaci šestiměsíčního projektu s názvem „Pečovatelská služba Ledax o.p.s.“

Projekt byl finančně podpořen v rámci Grantového programu Podpora terénních sociálních služeb v Jihočeském kraji 2011.

Pečovatelská služba Ledax o.p.s.

Pečovatelská služba Ledax o.p.s.

Důvodem realizace projektu bylo zachování dostupnosti pečovatelské služby a základního sociálního poradenství v městech a obcích více vzdálených od krajského města a to ve stávajícím místním a časovém rozsahu a ve stávající kvalitě.

Realizace projektu: 1. 6. 2012 – 30. 9. 2012

V rámci realizace projektu byla podpořena Pečovatelská služba Ledax o.p.s., konkrétně střediska Třeboň, Jindřichův Hradec a Dačice.

Projekt byl finančně podpořen v rámci Grantového programu Podpora terénních sociálních služeb v Jihočeském kraji 2012.

Domácí ošetřovatelská péče Ledax o.p.s.

Domácí ošetřovatelská péče Ledax o.p.s.

Domácí ošetřovatelské péče Ledax o.p.s. byla podpořena 61 050 Kč od Nadačního fondu Avast a 20 000 Kč od Nadačního fondu J&T. Finanční prostředky budou použity na zakoupení vybavení potřebného pro poskytování této služby, konkrétně se jedná o infuzní pumpu, polohovací pomůcky, mechanický invalidní vozík, obvazový materiál a dezinfekci.

Domácí ošetřovatelská péče je poskytována osobám všech věkových kategorií s akutním či chronickým onemocněním, se zdravotním postižením, osobám propuštěným z nemocnice či osobám v terminálním stadiu života a umožňuje jim pobyt ve vlastních domácnostech.

Péče je poskytována uživatelům žijícím v okrese České Budějovice, 7 dní v týdnu a 24 hodin denně a poskytují ji registrované zdravotní sestry.

Domácí ošetřovatelskou péči ve většině případů indikuje ošetřující lékař, který zároveň určuje i její rozsah. Při poskytování péče je kladen důraz na lidskou důstojnost, kvalitní a profesionální práci a pozitivní přístup.

Obecným cílem Domácí ošetřovatelské péče je udržet zdraví uživatelů nebo naplnit jejich potřeby vzniklé či pozměněné onemocněním nebo postižením, podporovat soběstačnost uživatelů v péči o sebe sama, snižovat negativní vliv onemocnění a předcházet možným komplikacím s onemocněním spojených.

Sociální integrace bez hranic

Sociální integrace bez hranic

Projekt Sociální integrace bez hranic vychází z dlouhodobé zkušenosti a praxe partnerů projektu s poskytováním sociálních a zdravotnických služeb pro cílovou skupinu seniorů na obou stranách hranice a je realizován od ledna 2011 do srpna 2012.

Sociální integrace seniorů nezačíná využíváním ambulantní, terénní či pobytové sociální služby, ale je nutné na ni nahlížet z hlediska celkového aspektu života seniora zahrnující nejen sociální či zdravotnické služby, ale také využívání volného času, způsob bydlení a stravování.

Při poskytování sociálních služeb se také stále zvyšují nároky na kvalitu těchto služeb, které vedou k nutnosti zvyšování znalostí a zlepšení dovedností pracovníků, kteří se v praxi setkávají a pracují s cílovou skupinou seniorů.

Proto je hlavním cílem projektu zmapovat a porovnat kvalitu života seniorů, tedy osob 65+ na české a rakouské straně hranice právě v aspektech bydlení, stravování, využití volného času a nabídky sociální a zdravotnické péče a zároveň tím přispět ke zvýšení kvalifikace pracovníků v sociální oblasti.

Partneři projektu

  • Ledax o.p.s.
  • SeneCura Socialzentrum Krems

Cílová skupinu projektu

  • senioři, kteří využívají ambulantní, terénní či pobytové služby na české a rakouské straně hranice
  • pracovníci Ledaxu o.p.s. a SeneCura Socialzentrum Krems (zejména sociální pracovníci a pracovníci v sociálních službách)
  • zástupci odborné veřejnosti, poskytovatelů sociálních služeb, veřejné správy a dalších institucí v Jihočeském kraji a Dolním Rakousku

Aktivity projektu

  • Zpracování studie na téma kvality života seniorů

Bude zpracována společná studie, která bude obsahovat analýzu a šetření v oblasti kvality života seniorů v aspektech bydlení, stravování, využití volného času a nabídky sociální a zdravotnické péče v oblasti Jihočeského kraje na české straně a Dolního Rakouska na rakouské straně. Součástí zpracování studie bude kvalitativní šetření nejen mezi seniory, ale také mezi dalšími relevantními skupinami.

  • Výměnné vzdělávací stáže pracovníků

V rámci projektu budou zrealizovány 4 krátkodobé vzdělávací stáže – 2 stáže na každé straně hranice. Během stáže budou pracovníci partnera a uživatelé sociálních služeb seznámeni s chodem sociálního zařízení či sociální služby partnera a budou předávány zkušenosti při práci s uživatelem – seniorem.

  • Společné přeshraniční vzdělávací akce

Zahrnují společnou přeshraniční odbornou konferenci na téma kvality života seniorů, která proběhne na české straně a společný přeshraniční workshop, který proběhne na rakouské straně. Účastníky vzdělávacích akcí budou zaměstnanci a spolupracovníci partnerů projektu, zástupci veřejné správy a uživatelů a odborníci ze zdravotnické oblasti.

Projekt je realizován v rámci programu Cíl 3 Přeshraniční spolupráce Česká republika - Rakousko 2007 – 2013, který je spolufinancován z prostředků Evropského fondu pro regionální rozvoj (ERDF).